KONSULTACJE I ZAJĘCIA ONLINE

KONSULTACJE ONLINE

Konsultacje online

Ważne jest, rozróżnienie procesu diagnostycznego, od konsultacji online. Zespół Logospec nie diagnozuje przez internet, gdyż w naszej opinii, rzetelne wykonanie diagnozy w takiej formie nie jest możliwe. Oferujemy jednak konsultacje zdalne, w ramach których przeprowadzamy szczegółowy wywiad, analizujemy dodatkową dokumentację, czasami prosimy o nagrania wideo, aby jak najlepiej pomóc. 

Czego można oczekiwać na konsultacji?

Po szczegółowym wywiadzie, w ramach konsultacji służymy naszą wiedzą i doświadczeniem z zakresów: logopedia, neurologopedia, integracja sensoryczna, fizjoterapia, pedagogika. Udzielamy porad, informujemy co jest normą, a co może świadczyć o nieprawidłowościach, lub co na pewno jest zaburzeniem oraz omawiamy jakie są możliwe rozwiązania, dopasowujemy strategie wsparcia, w razie potrzeby kierujemy na dodatkowe badania, do innych specjalistów. Pozostając w kontakcie, aby w razie potrzeby dokonywać modyfikacji, sprawdzać efektywność udzielanych wskazówek.

Jak wyglądają zajęcia online?

Pacjent otrzymuje wcześniej materiały do ćwiczeń na email i realizuje je z terapeutą w trakcie sesji online. W trakcie zajęć online stosowane są różnorodne pomoce terapeutyczne, gry, programy multimedialne. Wdrażane są aktywności ruchowe, aby utrzymać uwagę dziecka w trakcie całej sesji. Czasami terapia online nie ma formy oddziaływań bezpośrednich, w niektórych przypadkach oddziaływania polegają na zaangażowaniu Rodzica/Opiekuna i poprzez budowanie Jego kompetencji, wdrażanie odpowiednich działań terapeutycznych oraz w trakcie sesji monitorowanie postępów i wdrażanie kolejnych zaleceń.

Terapia online sprawdza się także u niektórych Pacjentów dorosłych, którzy z różnych względów nie mogą uczestniczyć w zajęciach w formie stacjonarnej. 

KONSULTACJE NEUROLOGOPEDYCZNE ONLINE

logospec

ul.Bolesławicka 51b
03-377 Warszawa
tel.:530 511 982
mail:logospec.centrum@gmail.com

Zapisz sie do newslettera

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 logospec.pl