mgr Magdalena Szczygieł

integracja sensoryczna targówekmgr Magdalena Szczygieł – terapeutka integracji sensorycznej, fizjoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. 

Absolwentka II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku fizjoterapia (studia I-go i II-go stopnia). Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała podczas praktyk studenckich m.in. w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym przy ul. Litewskiej, w Instytucie Matki i Dziecka, w poradniach rehabilitacji pediatrycznej) oraz w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom z Ukrytymi Niepełnosprawnościami im. Hansa Aspergera. Przez rok pracowała na stanowisku terapeuty SI oraz fizjoterapeuty w Centrum Terapii Dzieci. Przez 4 lata prowadziła diagnozy i terapie z zakresu integracji sensorycznej oraz fizjoterapii w Gabinecie Prolis.

„Od 2013 roku prowadzę terapię oraz diagnozę w zakresie integracji sensorycznej. Podczas zajęć wykorzystuję różne techniki terapeutyczne. Podczas diagnozy i w trakcie terapii staram się jak najlepiej zrozumieć wyzwania przed jakimi na co dzień stają moi pacjenci i ich rodzice. Celem prowadzonych przeze mnie zajęć jest ułatwienie dziecku jak najlepszego funkcjonowania zarówno w środowisku domowym jak i w placówce edukacyjnej, do której ono uczęszcza. Prowadząc zajęcia zwracam szczególną uwagę na takie aspekty jak kształtowanie prawidłowych nawyków dotyczących postawy, praca w obszarze trudności w zakresie regulacji napięcia mięśniowego, w zakresie planowania motorycznego, czy nauka czynności z zakresu umiejętności samoobsługi.

W swojej pracy kieruję się zasadą mądrego słuchania i wzajemnego szacunku. Czas spędzony z małym pacjentem daje mi dużo pozytywnej energii i motywuje do dalszego rozwoju. Aby jak najskuteczniej pomagać pacjentom stale poszerzam wiedzę na kursach.”

KURSY

  • PNF proprioceptywne nerwowo-mięśniowe torowanie,

  • Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne I ,

  • Analiza i Terapia Dziecka Zagrożonego,

  • „Wiem ,rozumiem ,pomogę”- szkolenie do pracy z Dziećmi z Zespołem Aspergera,

  • Terapia Psychomotoryczna wg .Procus i Block I,

  • Integracja Sensoryczna kurs I-go i II-go stopnia,

  • Kurs „Dziecko z deficytem neurologicznym”.

diagnoza integracji sensorycznej warszawa Zadzwoń i umów wizytę  530511982