Absolwentka studiów magisterskich na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku logopedia ogólna i kliniczna. Ukończyła także studia podyplomowe na kierunku rehabilitacja zaburzeń głosu na Uniwersytecie Łódzkim zdobywając tytuł Specjalisty Rehabilitacji Zaburzeń Głosu. Członkini European Society for Swallowing Disorders.
Zakres jej pracy dotyczy głównie pacjentów klinicznych, zwłaszcza osób dotkniętych udarem mózgu lub wadami zgryzu. Wśród zainteresowań wyróżnia także rehabilitację głosu, szczególnie pacjentów po laryngektomii całkowitej.
Poszerza swoją wiedzę dzięki stażom na oddziałach szpitalnych, szkoleniom z zakresu logopedii oraz uczestnictwu czynnemu na konferencjach logopedycznych i medycznych.
Wierzy, że logopedia jako nauka podparta badaniami naukowymi oraz praktyką pozwala na poprawę jakości życia pacjenta.
Kursy i szkolenia
Staże:
Realizowała staż na Oddziale Neurologicznym z Podoodziałem Udarowym oraz w Zakładzie Rehabilitacji szpitala onkologicznego.
Konferencje:
Jako uczestnik czynny brała udział w konferencjach:
Artykuły:
Jest współautorką artykułu pt. „Problematyka rehabilitacji logopedycznej pacjenta otorynolaryngologicznego na tle polskich regulacji prawnych”, który ukazał się w Polskim Przeglądzie Otorynolaryngologicznym” w marcu 2022 roku. Opisuje on obecny status prawny logopedów w Polsce, ze szczególnym podkreśleniem sytuacji na oddziałach laryngologicznych. Podkreśla także różnorodne kompetencje logopedy, które może wykorzystać w pracy z pacjentami z chorobami głowy i szyi.
Współautorka artykułu „Objawy i powikłania zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w aspekcie rehabilitacji logopedycznej – przegląd literatury” został opublikowany w Polskim Przeglądzie Otorynolaryngologicznym.